Okokat keresünk arra, hogy megtörjük jól bevált szokásainkat, melyekkel negatívan hatunk egészségi állapotunkra? A hallásunk is könnyen károsodhat, ha nem változtatunk életmódunkon.
Azt már mindannyian tudjuk, hogy a dohányzás káros a szív egészségére, de a hallásra gyakorolt hatásával kevesen vannak tisztában. A cigaretta által kibocsátott vegyi anyagok befolyásolják a belső fül azon képességét, hogy továbbítsa a rezgéseket. Minél többet dohányzik valaki, annál nagyobb a károsodás kockázata nálunk és a minket körülvevőknél. Tanulmányok azt mutatják, hogy azok a serdülők, akik mások cigifüstjének vannak kitéve, kétszer olyan nagyobb valószínűséggel tapasztalnak alacsony frekvenciájú hallásvesztést, mint azok, akik nincsenek kitéve füstnek.
Mi lehetne jobb ok arra, hogy vacsora után tegyünk néhány kört a háztömb körül, mint az egészség? A túlsúlyosság nagy megterhelést jelent a szívnek, káros a keringési rendszerre nézve. Nem beszélve a cukorbetegség kialakulásának kockázatáról. A belső fül gyengülő véráramlása miatt romlani kezdhet a hallás.
Miközben az egészségügyi szakemberek egyetértenek abban, hogy napi egy pohár vörösbor egészséges a szívnek, ha túl sokat iszunk, tönkreteheti a májunkat. Szakértők úgy vélik, hogy az alkohol befolyásolja az agy hangértelmező képességét, különösen az alacsony frekvenciák szintjén. Létrehoz egy toxikus környezetet a belső fülben, ahol a szőrszerű sejtek károsodnak. Az agy központi hallókérge zsugorodásnak indul azoknál, akik túl sokat isznak.
Annak ellenére, hogy a hallásvesztés leggyakoribb fajtája a korral járó halláscsökkenés, sokszor más okok is közrejátszanak. Az éves szűrővizsgálatok segíthetnek meghatározni olyan egészségügyi problémákat, melyek hatással lehetnek a hallásunkra. Így könnyebb megelőzni a további károsodást.
Furcsa belegondolni, de mégis igaz, hogy ha vigyázunk a fogainkra, az előnyösen hat a hallásunkra is. Ha a fogak és az íny egészséges, a szánk mentes mindenféle baktériumtól, melyek fertőzést vagy gyulladást okozhatnak. Amikor az ilyen baktériumok belépnek a véráramba, könnyen kiválthatják az artériák szűkülését, mely rossz vérkeringést eredményez, így hatással van a hallásra is.
Szóval hagyjuk abba a dohányzást, igyunk mértékkel, figyeljünk a súlyunkra, rendszeresen járjunk szűrővizsgálatokra, és semmiképp se hagyjuk ki a sorból a fogorvosunkat! A hallásunkat kis odafigyeléssel megőrizhetjük.
Forrás: Healthy Hearing
2014 © Minden, ami hallás Impresszum | Adatvédelem | Állásajánlat