Tudományosan bizonyított tény, hogy a mély hangú férfiak az élet számos területén előnnyel indulnak vékonyabb hangú társaikkal szemben.
A hangunk nem pusztán genetikai, illetve anatómiai adottság, bár kétségtelen, hogy az alaphangszín mindenkinél adott, ugyanis ha a hangszalagunk hosszú, akkor mélyebb a hangunk, ha rövid, akkor viszont magasabb hangon beszélünk. Ettől függetlenül a hang mindenkinél olyan egyedi, akár az ujjlenyomat, mert nagyon sok minden befolyásolja: magasságunk, testsúlyunk, a hormonok, az allergiák, az érzelmeink és a környezeti tényezők, de befolyásolja a hanglejtés, a hanghordozás, és a beszédünk lágysága is. Éppen ezért még a saját hangunk is sokat változik egész életünk folyamán.
Hiába a sok egyedi hang, leginkább a mély férfihang került számos érdekfeszítő tanulmány középpontjába, ugyanis tulajdonosát számos előnnyel ruházhatja fel:
Azért ne keseredjünk el, ha mi nem a mély hangú férfiak táborát gyarapítjuk, vagy más okból nem vagyunk elégedettek a hangunkkal. Ugyanis a hangmagasságunkat képesek vagyunk befolyásolni – férfiak és nők egyaránt -, attól függően, hogyan használjuk a hangunkat. Beszédterápiával és a helyes hangképzés megtanulásával rátalálhatunk arra a számunkra legtökéletesebb hangszínre, mellyel sokkal magabiztosabban tudjuk kifejezni magunkat.
2014 © Minden, ami hallás Impresszum | Adatvédelem | Állásajánlat