Ha van már gyermekünk, szinte biztos, hogy kellett már altatnunk, miközben fájdalmas fülgyulladástól szenvedett. A megfázás vagy valamilyen fertőzés következtében a folyadék a hallójáratban reked, mely a gyermekeknél kialakuló ideiglenes hallásvesztés egyik leggyakoribb oka. De honnan tudhatjuk, hogy erről van szó vagy valami komolyabbról?
Ha születéskor nincs is gond a csecsemő hallásával, fontos nagy figyelmet fordítani annak fejlődésére. Több gyermekkori betegség, mint a kanyaró, agyhártyagyulladás, vezethetnek maradandó halláskárosodáshoz. A zaj okozta halláskárosodás is egyre gyakoribb jelenség gyerekeknél.
Van-e a gyermeknek halláskárosodása? Tegyük fel magunknak a következő kérdéseket:
Ha a legtöbb kérdésre igen a válaszunk, ideje lenne megbeszélni egy vizsgálatot a család orvosával vagy egy képesített audiológussal. Ugyanis lehet, hogy a gyermeknek halláskárosodása van.
Amennyiben az orvos is halláskárosodásra gyanakszik, valószínűleg beutalja a gyermeket egy fül orr gégészhez, aki azonosítani fogja a halláskárosodás eredetét, és ellát minket megfelelő tanácsokkal.
Ez a felfedezés kellemetlen lehet minden érintett számára, néhány egyszerű változtatás viszont megkönnyítheti a gyermek életét.
A hallássérülés lehet enyhe, mérsékelt, súlyos, minden esetben a legfontosabb a korai felismerés. A már azonosított problémát súlyosságától függően hatékonyabban lehet kezelni. Az észre nem vett halláskárosodás miatt gyakran szenvednek gyermekek depressziótól, elszigetelődnek, nehezen kommunikálnak családjukkal, társaikkal. Azoknál, akiknél időben felfedezik és kezelik, nagyobb eséllyel fejlődik megfelelően beszéd és nyelvi készségük, jobban élvezik az őket körülvevő világot.
Forrás: Healthy Hearing
2014 © Minden, ami hallás Impresszum | Adatvédelem | Állásajánlat